Šumavský pohár MTB 2018 celkové výsledky

DSC 0132Šumavský pohár horských kol 2018 je minulostí. Byl to boj LYKO klub Prachatice versus Česká spořitelna Specialized Junior MTB tým Vimperk. Potvrzují to i celkové výsledky jednotlivých kategorií. Prachatičtí bikeři vybojovali sedm vítězství,Michal Viktora v náboru hoši,Filip Bursa v předžácích,Pavel Tuháček a Kateřina Beyerová v mladších žácích,Nela Viktorová ve starších žákyních,Tadeáš Drha a Lucie Dostálová v kadetech.

Vimperští cyklisté získali tři vítězství,v kategorii předžákyň Emma Mánková,Matyáš Vondráček ve starších žácích a Jaroslav Vondráček v juniorech. Cyklisté z obou týmů získali ještě v celkovém pořadí řadu druhých a třetích míst a zařadili se tak mezi nejúspěšnější týmy seriálu. Potěšitelné je,že Šumavský pohár přitahuje stále více nejmladší a začínající bikery,kteří získávají první zkušenosti ze závodů v terénu.